LET LECTERN

TMO için konferans ve sunumlarda uygulanmak üzere dijital kürsü uygulaması geliştirildi.

Proje Toprak Mahsulleri Ofisi konferans salonu için geliştirilmiştir. Dijital kürsü sayesinde kullanıcılar, sunumlarını dokunmatik ortamda gerçekleştirebilecekler talep ettikleri taktirde sunumlarını harici bağlantılar ile tüm salon ile paylaşabileceklerdir.

Tamamı ile özel imalat olan LET LECTERN 2 adet 32″ LCD ünitesi içermektedir. Kullanıcı tarafındaki  LCD panel üzerine uygulanmış 1 adet 32″ Dual Touch INFRARED dokunmatik ekran bulunmaktadır. Bu sayede kullanıcılar sunumları dokunarak yönetebilmekte veya prompter’dan gelen bilgileri takip edebilmektedirler. LET LECTERN’IN ön yüzünde ise dikey olarak konumlandırılmış dinleyicilere bakan diğer 32″ ekran bulunmaktadır. Bu ekranın amacı ise dinleyicilere konuşmacı ve sunum hakkında bilgiler verilebilmektedir. C# programlama dili kullanarak geliştirmiş olduğumuz uzaktan kontrol yazılımı sayesinde operatör, konuşmacı ve konferans bilgilerini rahatlıkla girebilmekte anlık olarak güncelleyebilmektedir. Tüm sistem çok kanallı işlem yapabilme mimarisi üzerine kurgulanmıştır. Sistem, INTEL menşeeli ürünlerden tercih edilmiş ve ileride gerekebilecek olası konfigürasyon güncellemelerine duyarlı bileşenlerden seçilerek oluşturulmuştur.

HOLOGRAM PROJESİ

Proje Toprak Mahsulleri Ofisi için geliştirilmiştir. Projede geliştirilen yazılım 3D formatta hazırlanmış görselleri 3 boyutlu olarak göstermek için hologramı kullanmaktadır. Cihaz dahili bir bilgisayar içermektedir. Bu sayede aktarılan 3D formattaki görseller herhangi bi hazırlığa tabi tutulmaksızın cihazda gösterilebilmektedir. Bu sayede içerik değiştirilmek istendiğinde herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymadan, aktar izle tekniği ile güncellenebilir.