70″ Dual Touch Dokunmati Ekran

TİGEM Genel Müdürlük makamı için 70″ Dual Touch dokunmatik ekran geliştirildi.

TİGEM Genel müdürü Sayın Mehmet Halis BİLDEN’in makamında kullanılmak üzere geliştirilen interaktif ekranlar duvar tipi olarak tasarlandı. 70″ ekran boyutuna sahip ekranlarda Intel i7 işlemcili bilgisayar mimarisi ve yüksek performanslı bilgisayar bileşenleri tercih edildi. 70″ Samsung endüstriyel panel kullanılan projede aynı zamanda 70″ Dual Touch INFRARED dokunmatik kit kullanılmıştır.

Kuruma ait görsellerin sergilenebileceği Media Viewer uygulaması ve Dijital Haritacılık programlarını dokunmatik platformda kullanabilme imkanının sağlandığı yazılımın yanı sıra Power point sunumlarının gerçekleştirilebildiği, MS Office programları üzerinden anlatımların yapılabileceği bir interaktif arayüz tasarlanmıştır. Microsoft Visual Studio platformunda ve WPF programlama dili kullanılarak geliştirilmiştir.

21,5″ Let Smart

TİGEM Genel Müdürlük makamı için interaktif sistem kontrolü ve dokunmatik ekran içerik yazılımları için 2 adet 21,5″ LET SMART geliştirildi.

Tamamı ile mühendislik ürünü olan LET SMART Ocak 2012’de LETVISION tarafından lanse edildikten sonra hızlı bir şekilde talep almaya başlamış ve ilk uygulanma noktası Tarım İşletmeleri Genel müdürlüğü olmuştur. Makam katında kullanılan ürünler harika dış kasa tasarımının yanı sıra eşsiz bilgisayar sistemi ve uzakta komuta cihazlarını içerisinde bulunması ile çok farklı bir yer edinmiştir.

Makam odasında bulunan ışık sisteminin kontrolünden, TV’nin yönetimine bütün elektronik sistemler tek tuş ayrıcalığı ile kontrol edilebilmektedir. Ayrıca ileride eklenebilecek ses sitemi, perde kontrolü gibi uzaktan komuta üniteleri de sisteme dahil edilebilecektir. Masa üstü ergonomisin uygun olması açısından 21,5″ tercih edilen sistemin monitör kısmı gövdeden bağımsız bir şekilde hareket etmekte ve kullanıcının istediği açıya göre ayarlanabilmektedir. Dual Touch INFRARED dokunmatik panel kullanılan sistemde bilgisayar bileşenleri en üst seviyede seçilerek i7 işlemcili 8GB’a sahip ve 2 GB harici ekran kartı bulunan bir sistem oluşturulmuştur.

Uzaktan kontrol yazılımları yanı sıra, LETVISION ekibi tarafından geliştirilen ve Haritacılık programlarını bünyesinde bulunduran MapInfo yazılımı, Sunun yazılımı ve Media Görüntüleyici sistemler içerisine entegre edilerek devreye alınmıştır.

21,5″ Dokunmatik Ekran

TİGEM Bilgi İşlem Dairesi için 2 adet 21,5″ dokunmatik monitör geliştirildi.

2012 yılında Tarım İşleri Genel Müdürlüğü ‘nün köklü bir revizyona gitmesi ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığının kurumsal vizyonu yenileme çalışmaları ile 2 adet masa üstü dokunmatik ekranlı monitör çalışması yapılmıştır. Kurum bünyesindeki i7 işlemcili bilgisayarlar üzerine adapte edilen sistemlerde LED monitörler ve OPTİK sensörlü 21,5 dokunmatik paneller kullanılmıştır.

Let Lectern

TİGEM Genel Müdürlüğü için planlan Dijital Kürsü, Tigem Sosyal tesisleri toplantı salonunda kurum hizmetine sunulmuştur. 21,5” Dual Touch yönetim paneli, konuşmacıların sunumlarında kolaylık sağlarken ön kısımda yer alan Led monitör konuşmacı ve ilgili konferans hakkında bilgiler vermektedir. Konuşmacıların kullanımını kolaylaştırmak amacı ile kürsü üzerinde USB çıkış noktaları düşünülmüştür. Kürsüye özel mikrofon sistemi de planlanan sistemde bardak koyma haznesi ve belge koyma bölümü bulunmaktadır. Uzaktan yönetim modülü sayesinde konuşmacıların bilgileri güncellenebilmektedir. Mevcut ses sistemine entegre edilerek genel ses sistemi üzerinden yönetilebilen sistem, Lake beyaz boyalı olarak üretilmiş ve üst düzey yöneticiler tarafından alkış toplamıştır.