Türkmenistan’da düzenlenecek olan 2017 Olimpiyat oyunlarında kullanılması planlanmış ve Olimpiyat Köyü kapsamında projelendirilmiş olan sistemler “Information Help Point (IHP)” olarak anılmaktadır.

Konsept tasarıma sahip kabinlerde, maksimum seviyede dış ortam koşullarına uyum planlandığı için paslanmaz çelik malzeme tercih edilmiştir. Kapasitif dokunmatik ekran teknolojisi planlanan sistemlerde Atom işlemcili bilgisayar mimarisi konumlandırılmıştır. İnteraktif Digital Signage yazılımı sayesinde, her bir sistem ayrı ayrı yönetilebilmekte ve dokunmatik olarak anlık tepki verebilmektedir. Uzak yönetim sistemi sayesinde içerikler sunucu üzerinden her bir IHP’ye dağıtılmaktadır.

Ayrıca IHP’lerde, meydana gelebilecek olan donanımsal hataların bilgisini tutan bir kontrol kartı bulunmaktadır. Bilgisayar kapalı, monitör kapalı, power supply bozuk ve Fan çalışmıyor gibi arızalar merkezi  sunucuya anlık olarak bildirilmektedir.

  1. Fazda 29 adet IHP ünitesi başarılı bir şeklide teslim edilmiş olup, 2. Fazda 20 adetlik ünite için ön anlaşma sağlanmıştır.