Aydın Arkeoloji Müzesi

T.C. Kültür Turizm Bakanlığı Aydın Arkeoloji müzesinde yetkililerce daha önceden beğenilen ve projelendirme esansında yer alması talep edilen LETVISION markalı özel üretim dokunmatik ekranlar geliştirilmiştir. 21,5″ özel kasa mimarisine sahip ekranlar, şeffaf gövdeye yapısına sahiptir.

Şeffaf gövde üzerine Bakanlık logosu uygulanmış ve LED aydınlatma yapılarak ürünün albenisi arttırılmıştır. 2 adet olarak planlanan İnteraktif ekranlar INFRARED Dual Touch dokunma teknolojisine sahiptir. Intel i5 işlemci mimarisi ve harici grafik kartına sahip sistemler sn derece performanslı çalışmaktadır.

Geliştirilen özel yazılım sayesinde, İdare tarafından daha önceden verilen tarihi eser formatındaki ürünler 3D ortamda modellenmiş ve sistem üzerinde gösterimi sağlanmıştır. Eserlere ait tarihi bilgi, farklı açılardan çekilmiş görseller, videolar ve özellikle de 3D obje yönetimi mümkündür.

Cumhuriyet Müzesi

Ankara’da T.B.M.M. içerisinde yer alan Cumhuriyet müzesinde 18,5” Dual Touch Let Kiosk uygulaması yapılmıştır. Beyaz etkileyici kasa yapısı ile ön plana çıkan sistemde Intel işlemci mimarisi kullanılmıştır. Sistem üzerinden müzenin daha önceden farklı bir firmadan tedarik ettiği panoromik yazılım çalışmaktadır.

Resim Heykel Müzesi

Ankara’da Ulus mevkiinde bulunan Resim Heykel müzesi için 18,5” Dual Touch Let Kiosk uygulaması yapılmıştır. Siyah parlak akrilik kasa yapısı ile ön plana çıkan sistemde, şeffaf ön gövdeye Resim Heykel müzesinin logosu CNC ile kazılarak uygulanmıştır. Sistem içerisinde performanslı intel işlemci mimarisi kullanılmıştır. Sistem üzerinde müzenin daha önceden farklı bir firmadan tedarik ettiği bilgilendirme yazılımı çalışmaktadır.

Çorum Müzesi

Çorum müzesinde eserleri sergilemek üzere 2 adet 46″ Dual Touch ekran geliştirildi.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Çorum Müzesi Restorasyonu kapsamında 2 adet dokunmatik Ekran konumlandırılmıştır. Dual Touch dokunmaya sahip ekranlar dokunmatik ortamda müzede eselerini tanıtması için planlanmıştır. LET WALL OLARAK tasarlanan ürünler 46″ ekran ebatına ve Infrared dokunmatik panele sahip olarak tasarlanmıştır. İçerik yazılımındaki yüksek kaynak kullanımı gerektiren işlemler için üstün performanslı INTEL mimarisine sahip ürünler tercih edilmiş ve harici bir grafik kartı uygulanmıştır.

Burdur Müzesi

İl Kültür Turizm Müdürlüğü Burdur Müzesi için 2 adet 21,5” Dual Touch Let Kiosk uygulaması yapılmıştır. Siyah parlak akrilik kasa yapısı ile ön plana çıkan sistemde, şeffaf ön gövdeye T.C. Kültür Turizm Bakanlığı logosu CNC ile kazılarak uygulanmıştır. Sistem içerisinde performanslı intel işlemci mimarisi kullanılmıştır.

Mardin Müzesi

LETVISION tarafından daha önceden interaktif sistemler uygulanan Gaziantep Zeugma müzesini ziyaret eden Mardin Müzesi röleve ekibi aynı sistemin Mardin Müzesinde de uygulanmasını talep etmiştir. 32” LET INFO uygulanan müzede, Dual Touch Infrared temelli dokunmatik ekran teknolojisi tercih edilmiştir. Dönemin Mardin haritası üzerinde uygarlıkların resmedildiği yazılımda, uygarlıklar ile ilgili bilgiler, videolar resimler ziyaretçiler ile paylaşılmaktadır. Anahtar teslimi olarak sunulan projede tasarım, yazılım ve donanım LETVISION tarafından hayta geçirilmiştir.