22″ Bilgilendirme Ünitesi

İzmir İdesis Bilgisayar için uygulanan 22″ dijital bilgilendirme ünitesi.

LETVISION’ın görüntü işleme prensibine dayanan Multi Touch sistemlerini daha önceden tecrübe eden ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Sistemler Dairesi Başkanlığında uygulanmasında öncü olan İdesis bilgisayar, LETVISION’un yeni nesil 10 dokunmaya duyarlı RESISTIVE teknolojisini yürüttüğü konut projelerinde test etmek amacı ile bünyesine katmıştır.Dokunmatik panelin yanı sıra, modelleme faaliyetlerinin kusursuz bir şekilde yürütülmesi adına INTEL’in 22nm’lik yeni seri i5 işlemcisinin kullanıldığı projede Dijital Haritacılık programları arayüzünden, Media Viewer’a, animatif Flash uygulamalarından, sunum uygulamasına kadar birçok yazılım geliştirilmiştir. Konut sektöründe öncü olmasını beklediğimiz projede, LET KIOSK modeli uygulanmıştır.

22″ Let Info

LETVISION tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesinde uygulamak amacıyla düşünülen proje kapsamında, ön uygulama olarak İdesis Bilgisayar ortaklığı ile geliştirilen LET INFO 22 kullanıcılarla 2009 Eyül ayında İzmir Enternasyonel furarında kullanıcılarla buluştu. Dokunmatik ekranlar özelliklede multi touch sistemler konusunda yatırım yapmak isteyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, LET INFO 22 ürününü fuarda test ederek geçer not verdi.

Belediyenin sahip olduğu dijital harita uygulamalarını başarılı bir şekilde çalıştıran LET INFO 22 fuarda tek ve ilk olmanın farklılığını hissettirdi. Konu ile ilgili olarak İzmir Büyükşehir Beldiyesi, yeni projeler kapsamında LETVISION ile ortak çalışma yapmaya karar verdi.

42″ Let Info

LETVISION ve Odtü Teknokent firmalarından Piri Reis ile ortaklaşa yürütülen proje, İzmir Büyükşehir Beldiyesi için tasarlandı. Proje kapsamında kullanıcılar, İzmir Kent rehberi uygulamalarını, klavye ve mouse kullanmadan parmakları ile ekrana dokunarak gerçekleştirebiliyor. Bu sayede vatandaşlar işlemlerini hem daha hızlı hemde daha eğlenceli bir şekilde yapabilmektedir.

Tasarımı tamamen LETVISION tarafından gereçkleştirlen LET INFO 42 ürünü üzerine dijital harita uygulaması geliştirildi. Bugüne kadar yazılmış olan dijital harita uygulamalarının MULTI – TOUCH mantığına dayalı olarak geliştirilmemesi nedeni ile yine tarafımızdan mouse emülatörü yazılarak dijital harita uygulaması ile LET INFO’nun uyumu sağlandı. Bu sayede dokunmatik bir ekran üzerinde Türkiye’de multi touch olarak ilk defa bir dijital haritacılık uygulaması geliştirilmiş oldu.