65″ Harita Uygulaması

65” özel duvar ünitesi formatında planlanan üründe Infrared Multi Touch dokunmatik ekran teknolojisi kullanılmıştır. Anadolu’da yaşayan uygarlıkların dönemsel olarak sergilendiği interaktif haritacılık uygulaması üzerinde ilgili eserler ve genel bilgilendirme yapılmaktadır. WPF teknolojisi kullanılarak geliştirilen yazılım İngilizce ve Türkçe olmak üzere 2  versiyonda hizmet vermektedir.

32″ Timeline Uygulaması

Çağlar boyu yaşayan uygarlıklara ilişkin detay bilgiler verilmekte, uygarlıkların günümüze taşıdıkları eserler hakkında bilgi verilmektedir. Günümüze taşınamayan eserlerinde önemli bulguları bu sistemler üzerinde dokunmatik ekranlarda sergilenmektedir.

32″ Plan Uygulaması

Dokunmatik ekranda, taş eserler salonunda bulunan kıymetli yapıtlar sergilenmektedir. Sergilenen ürünlere ilişkin müze kat planı üzerinde eserlere ilişkin detay bilgiler verilmektedir. Bölgesel formatta incelenen eserler ziyaretçileri geçmiş fotoğraflar eşliğinde bir yolculuğa da sürüklemektedir.

46″ 3d Vazo Uygulaması

46” özel duvar ünitesi formatında tasarlanan sistem Infrared Dual Touch Dokunmatik ekran teknolojisi kullanılarak planlanmıştır. Yüksek çözünürlüklü 3 boyutlu olarak modellenen “İnandık Vazosu” interaktif kullanım için sisteme yüklenmiştir. Ziyaretçiler Vazoyu 360 derece inceleyebildikleri gibi büyütme küçültme işlemleri ile de vazoyu detaylı bir şekilde inceleyebilmektedirler.