Anadolu grubu için tasarlanan dijital konsept çalışmasında konumlandırılan dokunmatik ekranlar IP65 özelliğe sahip ve 32 dokunmayı destekler altyapıda planlandı.

Yenilen ofis binası ve teknolojiyi yakından takip etme vizyonunun bir parçası olarak Anadolu grubunun Buyaka’daki ofis merkezine 56 adet interaktif ekran konumlandırılmıştır. Konumlandırılan interaktif ekranlar,  masa ve duvar ünitesi olarak 2 ana gruba ayrılabilir.

Dijital Masa konseptindeki 1. Grup ekranlar, 47” ve 32” olarak toplam 34 adet tasarlanmıştır.

Let Wall

Asansör hollerinde ise 22 adet 47” Dual Touch dokunmatik ekran konumlandırılmıştır. Siyah parlak akrilik malzemenin kullanıldığı ekranlarda LG LED panel ve Intel Atom işlemci kullanılmıştır. All In one yapıda tasarlanan sistemler interaktif uygulamalar ile kullanıcılara hizmet etmekte, facebook, twitter gibi sosyal ağların kullanımına izin vermekte ve trafik yoğunluk haritasını kullanıcılara sunmaktadır.

100 fps veri işleme hızına sahip INFRARED dokunmatik paneller kaydırma ve döndürme gibi hızlı varyasyon gerektiren işlemleri kusursuz bir şekilde yerine getirmektedir. 22 Katda planlanan sistemlerde her bir ünite  bulunduğu katı belirtmekte, ayrıca bulunduğu kattaki temaya uygun içerikleri özel olarak sunmaktadir.

Bütün sitemlerin kontrolü LETVISION’ nun geliştirmiş olduğu kontrol devresi tarafından merkezi sunucu üzerinden sağlanmaktadır. Kontrol yazılımı sayesinde operatörler, sistemleri uzaktan açıp kapatabilmekte, sistem arızalarını görüntüleyebilmekte ve açılış/kapanış zamanlaması yapabilmektedirler. Ayrıca, belirlenen ekranda belirlenen içeriğin gösterilmesi mümkün olabilmektedir. Elektronik arıza yaşanabilecek durumlarda ise, hangi temel bileşenin arızalı olduğuna dair bilgilendirme yine sistem tarafından kullanıcıya iletilmektedir.

Let Table

Dijital Masa konseptindeki ekranların tamamı IP65 standartlarında üretilmiş olup, kullanıcılar bir yandan işlemlerini gerçekleştirirken diğer yandan içeceklerini yudumlayabilmektedirler. Kullanıcılar aynı anda 32 dokunmaya tepki verebilen Infrared dokunma teknolojisi ile hem işlemlerini hızlıca gerçekleştirebilmekte hem de Multi Touch keyfini sınırsız şekilde yaşayabilmektedirler. Saniyede 100 fps veri işleme hızına sahip INFRARED paneller, Windows 7 işletim sistemi üzerinde çalışmaktadır. Intel i5 işlemci mimarisine sahip sistemler üzerinde harici 2 Gb ekran kartı bulunmaktadır. Proje dahilinde mükemmel görüntü kalitesi için LG LED paneller kullanılmıştır. Ofis mimarisi göz önüne alınarak kasa yapısı oluşturulmuş, beyaz Corian malzeme dijital masaların gövdesini oluşturmuştur.  Özel tasarlanan İntearktif yazılım içeriğinde, kullanıcılar internette sörf yapabilme, facebook ve twitter hesaplarını yönetebilme, MS Office uygulamalarını çalıştırabilmekte ve eğlenceli oyunlar oynayabilmektedirler.