Etkileşimli Sunum Paneli

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı için 2 adet Etkileşimli sunum paneli geliştirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakanlık katı Konferans salonu ve Müsteşarlık Katı konferans salonu için 2 adet 60″ Multi Touch Led aydınlatmalı sunum paneli geliştirildi. Tamamı ile beyaz pleksi malzemeden üretilen kasa yapısı LED aydınlatmalı logo uygulaması içermektedir. Logo animasyonunun İdarenin talep ettiği aralıklar ile yanıp sönebilmesi ve diğer etkileşimleri gerçekleştirebilmesi için PIC programlamaya ihtiyaç duyulmuştur. 60″ Samsung LED monitörlerin kullanıldığı projede INFRARED Multi Touch paneller kullanılmıştır. Titizlikle uygulanan dokunmatik kitler aynı anda 10 dokunmayı algılayabilecek ve saniyede 60 kare görüntü işleyebilecek altyapıya sahiptir. İleriye dönük olarak geliştirilebilecek yazılımların dikkate alındığı projede herhangi bir performans kaybına yol açmaması adına Intel i5 işlemci ve bu işlemciye uygun bilgisayar bileşenleri tercih edilmiştir.
Bakanlık için özel olarak geliştirilen yazılım uygulaması Harita üzerinde Bakanlığa ait birimlerin görüntülenmesine, bu birimlere ait detay bilgilere ulaşılabilinmesine ve değişiklik yapılabilmesine imkan tanımaktadır. Microsoft Ofis programları ile hazırlanan her türlü sunumun gerçekleştirilebileceği düşünülerek birde sunum arayüzü hazırlanmıştır. Sunum arayüzünde kullanıcılar sisteme lazer sunum kalemleri ile müdahale edebilmekte istedikleri taktirde de dokunmatik olarak sisteme hükmedebilmektedirler. Routed Event mantığına dayalı olarak geliştirilen yazılım altyapısı WPF programlama dili kullanılarak geliştirilmiş ve geliştirilen yazılım lisanslanarak idareye teslim edilmiştir.

3×3 Video Wall

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Hizmet Binası Kriz Odası için Videowall sistemi planlandı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Hizmet Binası ve Veri Merkezi Projesi kapsamında 3×3 47″ LED Videowall ile Eyevis NETPIX Controller Processor Network İzleme ve Kontrol Odasına (NOC) kurulumu yapıldı ve kuruma çalışır şekilde teslim edildi.
LG Türkiye desteği ile 47″ Çerçevesiz 800 cd2 ürünler tercih edilen projede sıfır kenar olarak tanımlanan ve birleşim aralığı 6,3mm. olan Monitörler özel üretim mekanik baza üzerine uygulanmıştır.
Data Center’dan gelen verileri yönetmek adına profesyonel çözüm olan EYEVIS NPX-4800 kontrol ünitesi kullanılmıştır. 3 kullanıcılı aktivasyona sahip EYEVIS EYECON Wall Management yönetim yazılımı sayesinde operatörler diledikleri ekrana istedikleri görüntüyü verebilmekte, konum değişikliklerini anlık olarak yapabilmekte ve tek bir ekran olarak bütün sisteme hükmedebilmektedirler.

23,6″ Let Kiosk

Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı için özel olarak 2 adet 23,6” LET KIOSK üretilmiştir. Led’li dizan’a sahip dokunmatik sistemlerde Intel bileşenleri tercih edilmiştir. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın logosunun uygulandığı Kiosklar 3 gün gibi kısa bir sürede yeniden üretilerek Bakanlığın hizmetine sunulmuştur.